Takarmatur design Peter Behrens Tyskland

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

PETER BEHRENS, "Luzette", taklampa, för AEG (Allgemeine Electricitäts-Gesellschaft), 1910/20-tal, stomme i patinerad mässing, frostat och opalin glas, höjd 56 cm

Åldersrelaterat slitage

440280

2017-02-14