Tallrik Kina Kangxi Transition Famille verte
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), 1600-talets mitt, famille verte, wucai, dekor av uppställda ting med pioner i emaljfärger samt järnoxid, brättet med fåglar och krysantemum, diameter ca 23 cm
Smärre slitage
440494
2017-02-17