Tallrik Kina Kangxi Transition Famille verte

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), 1600-talets mitt, famille verte, wucai, dekor av uppställda ting med pioner i emaljfärger samt järnoxid, brättet med fåglar och krysantemum, diameter ca 23 cm

Smärre slitage

440494

2017-02-17