Svensson Dagar i skärgård 1990 med litografier

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÄRGÅRD. SVENSSON, ROLAND. Dagar i skärgård och annorstädes. Fyra litografier tecknade på sten och fyra dagböcker i faksimilutgåva. Stockholm, Grafioteket, 1990.
Blå klotkassett (c:a 32 x 24 cm) innehållande 4 pappband med dagböcker i facsimile, 6-sidigt vikt presentationsblad och 4 passepartouerade signerade och numrerade originallitografier.

HC-upplaga. Nummer 26 av 40 exemplar numrerade med latinska bokstäver (400 med arabiska, H. C. även tryckta). Dagböckerna från 1949 och 1950.

440502

2017-02-14