Bägare med infällt mynt

Bägare med infällt mynt
Bägare med infällt mynt
Bägare med infällt mynt
Bägare med infällt mynt
Bägare med infällt mynt
Bägare med infällt mynt
Bägare med infällt mynt
Bägare med infällt mynt

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, silver, 1800-tal, botten med infällt mynt/ taler, myntet daterat 1688, Braunschweig-Wolfenbüttel, höjd ca 11 cm, vikt ca 167 g

Slitage samt smärre bucklor, bristning, omarbetad

440513

2017-02-18