Brusewitz bok med litografi 1977

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Brusewitz, G., Lång vår. 1977. Fol. (bok 4:o). 1 sign. färglitografi "Nord", kolorerade o.a. illustrationer av författaren.
Bok i ljusbrunt hfrbd, övre guldsnitt, skyddsomslag (något nött). Bok och litografi lösa i papperskassett. Bibliofiluppl. tr. i 350 nr. ex., detta nr 9.

Se text

440539

2017-02-15