Design Rörstrand

Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand
Design Rörstrand

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, "Messina", servis, 52 dlr, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 12 tekoppar med fat, 9 moccakoppar med fat, 12 assietter, tekanna, kaffekanna, kanna, sockerskål, sockerskål med lock, gräddkanna, uppläggningsskål, varierande produktionsålder

HISTORIK: I produktion under 1886-1910

Missfärgningar och mindre nagg kan förekomma, kaffekanna, tekanna och kannan med lagningar

440629

2017-02-16