Salvador Dalí, Perseus - Hommage to Cellini

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SALVADOR DALÍ (Spanien, 1904-1989): Perseus - Hommage to Benvenuto Cellini, signerad och numrerad Dalí 59/300, patinerad brons, höjd inklusive stensockel 23,5 cm.
Märkt SCAN. Certifikat och träbox utan lock medföljer.

PROVENIENS: Art Now Gallery, Göteborg

440652

2017-03-16