Salvador Dalí, Perseus - Hommage to Cellini
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SALVADOR DALÍ (Spanien, 1904-1989): Perseus - Hommage to Benvenuto Cellini, signerad och numrerad Dalí 59/300, patinerad brons, höjd inklusive stensockel 23,5 cm.
Märkt SCAN. Certifikat och träbox utan lock medföljer.
PROVENIENS: Art Now Gallery, Göteborg
440652
2017-03-16