Semaineier Frankrike Empire
2017-02-17
440687
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SEMAINEIER, pyramidmahogny, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, 7 lådor, beslag i form av lejonmaskaroner, draghandtag i mässing, stenskiva, höjd ca 153, 110x52 cm
Slitage, maskstungen, skivan skadad, ett bakben angripet av skadedjur och kortare än övriga, delar saknas