Vas på fat Gustafsberg majolika

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSTAFSBERG, vas på fat, 1800-talets andra hälft, majolika, i form av björk, fatet märkt Gustafsberg, total höjd ca 29 cm

Fatet med större nagg, vasen med glasyrnagg

440758

2017-02-17