Spegel Georg Lindberg gustaviansk
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, förgylld, otydlig signering G Lindberg (Georg Lindberg spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), hallstämplad, förgylld, skuren dekor, infällda gouacher, ca 100x44 cm
Senare glas, sprickor, mindre listdel saknas, smärre utskador
440870
2017-02-17