Karta över Skandinavien av Mercator 1600-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

1 000 SEK

KARTA SKANDINAVIEN. MERCATOR, GERHARD. Svecia et Norvegia cum confinijs, 1600-talets början. Kolorerad graverad karta med kartusch, ca 36,5x48 cm

Skador

440943

2017-02-18