Restaurangsilver
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, BORDSDEKORATIONER, 3 dlr., nysilver, fatet Tyskland, 1900-talets första hälft, Berndorff, A. Krupp, så kallat "restaurangsilver", dekorationerna i form av tuppar, vitmetall, märkt "Mosebacke", längd ca 58 cm, höjd ca 14 cm
Slitage
440962
2017-02-17