Magasin för konst nyheter och mode
Klubbat för:
550 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
MAGASIN FÖR KONST, Nyheter och Moder, tidningskrift, tionde Årgången. Carl Deleen, Stockholm 1833, (Carl Delen) 96 s. ett stort antal gravyrer (vissa utvikbara) varav främst modebilderna är handkolorerade, samtida hlfr band, vissa sidor stämplade (biblioteksstämpel?)
Zustandsbeschreibung
Möjligen ej helt komplett, omfattande slitage på ryggen, fuktfläckar, några påskrifter.
440986
2017-02-22