Spegel rokoko förgylld

Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papier-mâché samt pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, ramen med kantglas, senare kvicksilverfolierat glas, höjd ca 130x60 cm

Lagningar, smärre avslag

441011

2017-02-18