Spegel rokoko förgylld
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papier-mâché samt pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, ramen med kantglas, senare kvicksilverfolierat glas, höjd ca 130x60 cm
Lagningar, smärre avslag
441011
2017-02-18