Skulptur ko elfenben

Skulptur ko elfenben
Skulptur ko elfenben
Skulptur ko elfenben
Skulptur ko elfenben
Skulptur ko elfenben
Skulptur ko elfenben
Skulptur ko elfenben
Skulptur ko elfenben

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKULPTUR, elfenben, sent 1800-tal, föreställande ko, troligen Indien, höjd ca 5, längd 7 cm

Kraftig patina, åldersrelaterat slitage, lagning

441070

2017-02-18