Adrain van Ostade etsning
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ADRIAEN VAN OSTADE (Holland, 1610-85), The Peasants Quarrel, 1653, signerad och daterad i plåten, etsning, ca 12,5x12,5 cm, bladstorlek 13,5x15 cm
LITTERATUR: Bartsch 18, Godefroy 18
Samtliga hörn förstärkta på baksidan med någon missfärgning som reslutat på framsida
441083
2017-02-18