Adrain van Ostade etsning

Adrain van Ostade etsning
Adrain van Ostade etsning
Adrain van Ostade etsning
Adrain van Ostade etsning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ADRIAEN VAN OSTADE (Holland, 1610-85), The Peasants Quarrel, 1653, signerad och daterad i plåten, etsning, ca 12,5x12,5 cm, bladstorlek 13,5x15 cm
LITTERATUR: Bartsch 18, Godefroy 18

Samtliga hörn förstärkta på baksidan med någon missfärgning som reslutat på framsida

441083

2017-02-18