Stolar i Louis XVI
2017-02-18
441106
| Klubbat belopp | 8 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
STOLAR, 1 par, Louis XVI, Frankrike, förgyllda och bronserade, sitthöjd ca 45 cm
Proveniens: Grevinnan Ebba Piper och därefter i samma familjs ägo - Snogeholms slott, Skåne i Sjöbo kommun.
Skador, lagningar, slitage