Adrian van Ostade etsning samt kopia efter etsning
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ADRIAEN VAN OSTADE (Holland, 1610-85), The Spectacle seller, ca 1646, signerad i plåten, etsning, ca 9,9x8,5 cm, ramad. Medföljer kopia efter Ostades etsning The concert, ca 11,9x9 cm
(2)
LITTERATUR: Bartsch, Godefroy, Hollstein 29 (kopian 30)
Beskuren innaför plåtkant, klistrad, pappersförluster i tre hörn
441158
2017-02-18