Adrian van Ostade etsning samt kopia efter etsning

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ADRIAEN VAN OSTADE (Holland, 1610-85), The Spectacle seller, ca 1646, signerad i plåten, etsning, ca 9,9x8,5 cm, ramad. Medföljer kopia efter Ostades etsning The concert, ca 11,9x9 cm
(2)
LITTERATUR: Bartsch, Godefroy, Hollstein 29 (kopian 30)

Beskuren innaför plåtkant, klistrad, pappersförluster i tre hörn

441158

2017-02-18