Margareta Hennix Gustavsberg kaffeservis

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

MARGARETA HENNIX, "Figaro", kaffeservis, 30 + 12 dlr, Gustavsberg, 1970-tal, bestående av: 15 kaffekoppar med fat och 27 assietter, höjd ca 6 cm, assiett diameter ca 18 cm

Bruksslitage, medföljer 7 extra kaffekoppar

441174

2017-02-18