Väggpendyl sengustaviansk Wilhelm Pauli
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGPENDYL, sengustaviansk, Wilhelm Pauli (verksam i Stockholm 1795-1809), förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror och märkt Wilhelm Pauli Stockholm, höjd ca 92, bredd 49 cm, pendel finns
Skador, lösa delar medföljer
441186
2017-02-18