Snedklaffsekretär 1700-tal barock

Klubbat för:

8 000 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-tal, barock, fanérade med olika trädslag bl.a. valnöt, jakaranda, ek, m.m., intarsia dekor, beslag i brons, höjd ca 106, 108x65 cm, nyckel finns

Kuntoraportti

Senare beslag, slitage, sprickor, senare lås, fanerbortfall, lagningar

441234

Päivämäärä:

2017-02-19