Samling silver filigranarbete
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SAMLING SILVER, filigranarbete, 18 dlr, bl.a. skål med hänkel, 6 mugghållare samt skål med lock, riklig genombruten dekor, ostämplade, största diameter ca 22 cm, totalvikt ca 2300 g
Visst slitage, en äggkopp med skada
441358
2017-02-19