Samling silver filigranarbete

Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete
Samling silver filigranarbete

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SAMLING SILVER, filigranarbete, 18 dlr, bl.a. skål med hänkel, 6 mugghållare samt skål med lock, riklig genombruten dekor, ostämplade, största diameter ca 22 cm, totalvikt ca 2300 g

Visst slitage, en äggkopp med skada

441358

2017-02-19