Svensk grafik + Cattus portfolio Lars Forsell
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SVENSK GRAFIK ca 40 oramade blad i varierande format inklusive, Erik Olson färglitografi samt
LARS FORSELL Cattus. Stockholm 1956.
Folio. 9 signerade litografier Birgitta Liljebladh - S. Ehrén - T. Renqvist (alla). Text o. litografier lösa i nött, skadad o. blekt pappmapp. Tr. i 300 nr. ex., detta nr 295.
Cattus: omslaget skadat, bladen gulnade
441365
2017-02-19