Svensk grafik + Cattus portfolio Lars Forsell

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SVENSK GRAFIK ca 40 oramade blad i varierande format inklusive, Erik Olson färglitografi samt
LARS FORSELL Cattus. Stockholm 1956.
Folio. 9 signerade litografier Birgitta Liljebladh - S. Ehrén - T. Renqvist (alla). Text o. litografier lösa i nött, skadad o. blekt pappmapp. Tr. i 300 nr. ex., detta nr 295.

Cattus: omslaget skadat, bladen gulnade

441365

2017-02-19