Tobaksburk Hällefors Bruk
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÄLLEFORS BRUK, tobaksburk, 1800-talets första hälft, gjutjärn, daterad 1829, märkt "fumado bibendum elf I: Claesson 1829", bemålad, locket krönt av urna, locket invändigt märkt HF, höjd ca 24, 15x15 cm
441457
2017-02-19