Tobaksburk Hällefors Bruk

Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk
Tobaksburk Hällefors Bruk

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HÄLLEFORS BRUK, tobaksburk, 1800-talets första hälft, gjutjärn, daterad 1829, märkt "fumado bibendum elf I: Claesson 1829", bemålad, locket krönt av urna, locket invändigt märkt HF, höjd ca 24, 15x15 cm

441457

2017-02-19