2 sigill senare avgjutningar Svenska rikssigillet
2017-02-19
441554
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
SIGILL, 2 st. Avgjutningar av Svenska rikssigillet, 1400-talet och Gustav II Adolfs sigill (rikets stora sigill 1611-1632).
Senare avgjutningar, båda monterade i rund ram, mått sigill 9 cm, med ram 12 cm. Anteckningar på baksidan daterade 1951. 2 st.