Ljuskorna rokokstil
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, omkring 1900, rokokostil, stomme i mässing, 8-armad, behängd med olikslipade delvis röktonade prismor, elektrifierat, diameter ca 60, höjd 87 cm, prismor medföljer
Prismor saknas, nagg, slitage
441602
2017-02-19