Karaman Tema
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARAMAN, centrala Anatolien, sent 1800-tal, medaljonger på röd botten, 388x130 cm
KARAMAN, central Anatolia, late 19th century, 388x130 cm
Purchased in Turkey late 1980s
Provenance: Swedish private collection
Ena kortsidan med skador, ställvis något slitage, delvi monterad på väv
441674
2017-02-28