Karaman Tema

Karaman Tema
Karaman Tema
Karaman Tema
Karaman Tema

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KARAMAN, centrala Anatolien, sent 1800-tal, medaljonger på röd botten, 388x130 cm

KARAMAN, central Anatolia, late 19th century, 388x130 cm

Purchased in Turkey late 1980s

Provenance: Swedish private collection

Ena kortsidan med skador, ställvis något slitage, delvi monterad på väv

441674

2017-02-28