Emaljarbete

Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete
Emaljarbete

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EMALJARBETEN, 7 dlr, Norge, omkring 1900, bl.a. silver, delvis förgyllt, David Andersen, guillocherad emalj i bl a koboltblått, bestående av: askfat, puderdosa i form av hänge, dosa, pennfodral i form av hänge, fat samt 2 knappar, askfatets diameter ca 8 cm

Emaljskador, fat utan stämpel och med delvis intryckt fot

441684

2017-02-26