Kandelabrar fransk empire

Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire
Kandelabrar fransk empire

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

16 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, fransk empire, omkring 1820, för 5 ljus vardera, förgylld brons, dekor med tuppar, kannelerad stomme, höjd ca 45,5 cm

8 ljusmanchetter saknas, bruksslitage

441776

2017-02-20