Allmogeskåp omkring 1800
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, omkring 1800, furu, bemålat, ägarmonogram samt datering 1798, inrett med hyllplan, höjd 191, 108x48 cm, nyckel finns
Senare bemålat, senare underdel, skador och lagningar, låsdel saknas
441969
2017-02-22