Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

11 000 SEK

12 000 SEK

BESTICK, 62 dlr, silver, Österike/Ungern, 1900-talets början, bestående av: 6 matknivar, 6 matgafflar, 6 matskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 12 kaffeskedar, 6 efterrättsskedar, 12 serveringsbestick, 2 saltkar med skedar, vikt exkl knivar med stålblad ca 3050 g, i träschatull

Schatull med skador

441973

2017-02-22