Chiffonjé sengustaviansk

Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk
Chiffonjé sengustaviansk

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CHIFFONJÉ, sengustaviansk stockholmsarbete, fanérad i mahogny, skiva i sten, brännförgyllda beslag i brons, fronten med hörnpelare krönta karyatider, översta lådan dragringar i form av lejonmaskaroner, fällbar klaff med bakomliggande lådinredning, nedre delen med skåp och tre lådor, avslut i form av lejontassar, höjd ca 136, 128x58 cm, nycklar finns

Fanérskador och lagningar, blekt, sprickor, ytskador

442010

2017-02-21