Chiffonjé sengustaviansk
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CHIFFONJÉ, sengustaviansk stockholmsarbete, fanérad i mahogny, skiva i sten, brännförgyllda beslag i brons, fronten med hörnpelare krönta karyatider, översta lådan dragringar i form av lejonmaskaroner, fällbar klaff med bakomliggande lådinredning, nedre delen med skåp och tre lådor, avslut i form av lejontassar, höjd ca 136, 128x58 cm, nycklar finns
Fanérskador och lagningar, blekt, sprickor, ytskador
442010
2017-02-21