Golvur gustavianskt

Golvur gustavianskt
Golvur gustavianskt
Golvur gustavianskt
Golvur gustavianskt
Golvur gustavianskt
Golvur gustavianskt

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, gustavianskt, bemålat, träskuren dekor, höjd ca 208, 53x30 cm, pendel finns

Senare mässingsurverk, lod och nyckel saknas, senare bemålat, skador

442135

2017-02-21