Fåtöljer i rokoko

Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko
Fåtöljer i rokoko

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, rokoko, 1700-tal, bonad björk, träskuren dekor, svängda ben och armlän, sarg och ryggkrön med snidad mussla, stoppad sits och rygg, sitthöjd 43 cm

Renoverade och kompletterade, skador och lagningar

442170

2017-02-22