Design Vicken von Post Modern Keramik

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VICKEN VON POST (1886-1950), figurin, "Salome", Rörstrand, formgiven 1919, porslin, signerad vP samt i botten märkt Rörstrand SP S7, höjd ca 27 cm

Micronagg

442198

2017-03-19