Mary Leader
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARY LEADER (England, 1800-tal), Chrysanthemums, signerad och daterad Mary Leader 1884, olja på duk, 54x39 cm
HISTORIK: Sannolikt är målningen utförd av konstnären Mary Eastlake (född ca 1852) gift 1876 med konstnären Benjamin Williams Leader (England 1831-1923)
442288
2017-02-24