Mary Leader

Mary Leader
Mary Leader
Mary Leader
Mary Leader
Mary Leader
Mary Leader

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MARY LEADER (England, 1800-tal), Chrysanthemums, signerad och daterad Mary Leader 1884, olja på duk, 54x39 cm

HISTORIK: Sannolikt är målningen utförd av konstnären Mary Eastlake (född ca 1852) gift 1876 med konstnären Benjamin Williams Leader (England 1831-1923)

442288

2017-02-24