Ljusstakar i gustaviansk stil
2017-02-25
442339
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, C. G. Hallberg, Stockholm, 1900-talets början, gustaviansk stil, bladhölstrat skaft, fotplatta med gallerkant, på kulfötter, höjd ca 29 cm
Proveniens: Rashammar
Båda med gravyr, ytslitage