Moccaservis i empire

Moccaservis i empire
Moccaservis i empire
Moccaservis i empire
Moccaservis i empire
Moccaservis i empire
Moccaservis i empire
Moccaservis i empire
Moccaservis i empire

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MOCCASERVIS, 4 dlr, empire, polykroma figurscener ur renässansen,1800-tal, bestående av bricka, moccakanna med lock, kanna, sockerskål med lock, brickans mått, ca 25x25 cm

Proveniens: Rashammar

Nötningar på guldet, slitage på bemålning

442340

2017-02-25