Dryckeskanna Axel Salomosen

Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen
Dryckeskanna Axel Salomosen

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

DRYCKESKANNA, silver, Axel Salomosen, Danmark, 1900-talets början, barockstil, infällt mynt med Gustav III, höjd ca 22 cm, vikt ca 1350 g

Proveniens: Rashammar

442349

2017-02-25