Vas Clobbered 1700-tal

Vas Clobbered 1700-tal
Vas Clobbered 1700-tal
Vas Clobbered 1700-tal
Vas Clobbered 1700-tal
Vas Clobbered 1700-tal
Vas Clobbered 1700-tal
Vas Clobbered 1700-tal
Vas Clobbered 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformad, "Clobbered", dekor av reserv med figurscen i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger samt guld, höjd ca 26 cm

Ursprungligen med lock, glasyrnagg

442388

2017-02-22