Vas Clobbered 1700-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformad, "Clobbered", dekor av reserv med figurscen i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger samt guld, höjd ca 26 cm
Ursprungligen med lock, glasyrnagg
442388
2017-02-22