Matservis Wedgwood mm
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WEDGWOOD, "Etruria", matservis, 22 dlr, England, flintgods, vitglaserad med dekor i svart, bestående av 5 djupa tallrikar, 6 mattallrikar, 8 assietter, 2 uppläggningsfat, skål, medföljande STEKFAT, England, 1900-talets början, ASSIETTER, 10 st, Rörstrand, 1900-talets början, "Parisienne"
2 naggade assietter Rörstrand medföljer
442395
2017-02-22