Matservis Wedgwood mm

Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm
Matservis Wedgwood mm

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WEDGWOOD, "Etruria", matservis, 22 dlr, England, flintgods, vitglaserad med dekor i svart, bestående av 5 djupa tallrikar, 6 mattallrikar, 8 assietter, 2 uppläggningsfat, skål, medföljande STEKFAT, England, 1900-talets början, ASSIETTER, 10 st, Rörstrand, 1900-talets början, "Parisienne"

2 naggade assietter Rörstrand medföljer

442395

2017-02-22