Sideboard teak 1960-tal

Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal
Sideboard teak 1960-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIDEBOARD, teak, 1960-tal, troligen Danmark, underskåp med tre dörrar, överskåp med glasvitrin samt två skjutdörrar, höjd ca 90, 175x43 cm

Detta föremål är en del av vårt samarbete med Lexington Company och ingår i temaauktionen Antiques-to-be. Föremålet visas under tiden 23 februari - 28 februari hos Stockholms Auktionsverk på Nybrogatan 32 i Stockholm, öppettider visning måndag-fredag kl. 10-18, lördag kl. 10-16. Utlämning sker som vanligt hos Lauritz.com/Stockholms Auktionsverk på Slakthusgatan 22.

Delar av bakstycket saknas, bruksslitage, fläckar

442434

2017-02-28