Mjölkkanna silver Sven Petter Dahlgren
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEN PETTER DAHLGREN, mjölkkanna, silver, senempire, Uppsala 1847, handtag i form av bladdekor, godronerat liv, invändigt förgylld, höjd 18,5 cm, vikt ca 247 g
Med ägarstämpel, liv med mindre bucklor
442451
2017-02-23