Mjölkkanna silver Sven Petter Dahlgren

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEN PETTER DAHLGREN, mjölkkanna, silver, senempire, Uppsala 1847, handtag i form av bladdekor, godronerat liv, invändigt förgylld, höjd 18,5 cm, vikt ca 247 g

Med ägarstämpel, liv med mindre bucklor

442451

2017-02-23