Bägare Joachim Dyring Hedemora 1763

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

JOACHIM DYRING, bägare, silver, stämplad Hedemora 1763, invändigt samt delvis utvändigt förgylld, graverad dekor av akantus, kartuscher med graverade monogram, höjd 16,5 cm, vikt 276 g

Sliten förgyllning, mindre bucklor

442459

2017-02-23